KULTURA / Divadlo

Popis:
6.8.2018

Přes tisíc lidí už navštívilo Olomoucké shakespearovské léto

OLOMOUC

Open-air divadelní festival Olomoucké shakespearovské léto, který pořádá olomoucké Divadlo Tramtarie na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého, je přesně v polovině. Má za sebou tři úspěšná večerní představení a jednu pohádku. Během tří dnů jej navštívilo přes tisíc diváků. Další tři dny nás ještě čekají.

Festival odstartoval v pátek 3. srpna letní romantickou komedií Po stopách něžného muže v režii uměleckého šéfa divadla Vladislava Kracíka, zahájení festivalu si nenechalo ujít 380 diváků. Komedie sklidila velký ohlas, potlesky během představení a na konci ocenění diváky ve stoje. Stejný titul pak Divadlo Tramtarie odehrálo i v sobotu, kdy se pořadatelé i diváci museli vypořádat s bouřkou, která se přihnala pár minut před přestávkou.

Byl to pěkný adrenalin a zároveň ukázka krásné lidské soudržnosti. Když přišla průtrž, lidé se běželi rychle schovat, někteří se vyhoupli na jeviště a společně s herci zpívali Prší, prší. Po zhruba půl hodině déšť skončil, my jsme osušili židle a v improvizovaných technických podmínkách jsme představení dohráli.“ (Petra Němečková, ředitelka)

Nedělní večer patřil kultovnímu Kabaretu nahatý Shakespeare, který navštívilo 400 lidí, sklidil standing ovation a vyvolal obrovský ohlas. Představení navštívil i ministr kultury Antonín Staněk a rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

Kabaret byl úžasný, lidé padali smíchy, tleskali během představení a na konci všech 400 diváků stálo, to je krásný pocit a nejlepší ocenění naší práce.“ (Petra Němečková, ředitelka)

V sobotu odpoledne také divadlo zahrálo pro děti pohádku Princ Bajaja, na pohádku se v parném odpoledni přišlo podívat na padesát diváků.

Festivalový program pokračuje i v nadcházejících dnech. V pondělí 6.8. je na programu opět pohádka, tentokrát O pračlovíčkovi. Divadlo ji zahraje na prvním nádvoří Uměleckého centra, který skýtá stín. Začátek je v 16 hod a vstup je zdarma.

V pondělí večer pak diváky čeká repríza Kabaretu nahatý Shakespeare, opět v 19 hod. V úterý 7.8. se představí Herci Na ležáka, tedy herci Divadla Tramtarie a Moravského divadla Olomouc se svými stand-up výstupy, které si připravili speciálně pro festivalové publikum. Za Divadlo Tramtarie vystoupí Jana Posníková, Tereza Toth Čápová, Miroslav Sýkora a Lenka Jorníčková, za MDO Jan Ťoupalík, Roman Vencl, Marek Pešl a Tomáš Krejčí. A nechybí ani stálý host pořadu, kouzelník Karel Pomahač.

 Olomoucké shakespearovské léto zakončí ve středu 8. srpna ve 20 hod černá komedie Divoké historky v režii Filipa Nuckollse. Po představení ve 22 hod se bude konat projekce filmu NICO v produkci Zaparkuj Fest Univerzity Palackého Olomouc. Projekce proběhne v Bezručových sadech pod hradbami.

Program

Po 6.8. v 16:00 O pračlovíčkovi /pro děti

Po 6.8. v 19:00 Kabaret nahatý Shakespeare /kabaret

Út 7.8. v 19:00 Herci Na ležáka / stand-up

St 8.8. ve 20:00 Divoké historky / černá komedie

Vstupenky na představení lze sále koupit v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.divadlotramtarie.cz.

Omezené množství vstupenek je k dispozici i přímo na místě před představením. Areál je otevřen 45 minut před začátkem představení.

Autor / zdroj: Mgr. Petra Němečková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Olomoucký kraj opravil dílny strojírenské školy v Lutíně

Budoucí nástrojaři, obráběči kovů i zámečníci ze Sigmundovy střední školy strojírenské v Lutíně mají nové dílny pro výuku praxe. Náklady na modernizac

Post

Sto let republiky v Olomouci: Videomapping, ohňostroj a bohatý program

Velkolepé oslavy stého výročí založení republiky se v Olomouci odehrají od 25. do 28. října v centru města převážně na Horním a Dolním náměstí.

Post

Vzácní bílí i černí papoušci kakadu, ale také tajemný tricha orlí. Začíná EXOTA Olomouc 2018

Mezinárodní výstava exotického ptactva EXOTA Olomouc 2018 letos nabídne nejvíc ptačích vzácností za svoji čtyřicetiletou historii.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA