19.3.2017

Táborsko povalilo lídra z Hané

SEZIMOVO ÚSTÍ / OLOMOUC

Táborsko podruhé na jaře doma vyhrálo, když v televizním přenosu porazilo lídra tabulky a favorita postupu do první ligy Sigmu Olomouc 2:0. O branky Jihočechů se ve druhém poločase se postarali nadprůměrně inteligentní hlavičkou Džafić a Nešický po průnikové přihrávce skvěle hrajícího Javorka.

Zápas se hrál na těžkém terénu, dva dny před úvodním hvizdem téměř v kuse silně pršelo. Jihočeši se s náročným terénem skvěle vypořádali a uštědřili Hanákům druhou porážku v druholigové soutěži a první na jaře, ba co - Sigma na jaře poprvé inkasovala.

Hosté zahájili střetnutí náporem a ukázali, že jsou fotbaloví. Do první šance se přesto dostal domácí tým po voleji Javorka, který se otřel o záda bránícího hráče a pokračoval rohovým kopem. Táborsko hru brzo vyrovnalo, ale štěstí mělo ve 43. minutě, kdy Chorý zblízka zabubnoval na břevno Tomovy branky.

Po přestávce Táborsko ukázalo svou útočnou sílu. V 53. minutě nastal kolaps v olomoucké defenzivě, když brankář Reichl chyboval při vyběhnutí, obránce Radaković míč špatně odkopl a „lišák“ Džafić v 53. minutě hlavičkovým lobem otevřel skóre. V 69. minutě navedl elegantní Javorek míč ke středu hřiště a do klasické české uličky uvolnil Nešického, který ve sprintu s klidem husitského válečníka prostřeli Reichla podruhé. A Táborsko mohlo Sigmu srazit rozdílem třídy, neboť v 77. minutě se pěknou akcí blýskl střídající Ciku a mohl přidat třetí branku.

Táborsko mocně dychtilo po třech bodech a zaslouženě je získalo po velmi kvalitním výkonu. Jihočeský celek se v tabulce posunul na 10. místo.

FC MAS Táborsko - SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 53. Džafič, 68. Nešický
Rozhodčí: Ginzel – Pochylý, Polák
ŽK: Chorý (Olomouc)
Diváci: 473

FC MAS Táborsko: Toma – Zavadil, Navrátil, Toml, Klusák – Kučera – Džafić, Javorek, Nešický (90. Běloušek), Mršić (65. Ciku) – Musiol (83. Mrázek)

SK Sigma Olomouc: Reichl – Sladký, Škerle (73. Yunis), Radaković, Vepřek – Zahradníček (60. Petr), Houska, Plšek, Falta – Buchvaldek (46. Manzia), Chorý

Autor / zdroj: Luboš Dvořák / fctaborsko.cz

Baletní škola Irina Popova Olomouc

Nabízíme baletní školu pro děti od 4 let, balet a kondice pro dospělé i individuální hodiny. Rodiče i děti si mohou vybrat, zda se budou chtít zúčastnit soutěží, nebo zda budou brát balet pro zdokonalení držení těla a rozvoj pohybových vlastností. Mimo baletu nabízíme hodiny moderny, lidového tance a gymnastiky pro děti. www.baletniskolaolomouc.cz