SPORT / Hokej

Popis:
10.12.2018

Chomutov ukončil sérii čtyř nezdarů, Olomouc přetlačil v nájezdech

CHOMUTOV / OLOMOUC

Domácí v utkání dvakrát vedli a jednou dokonce o dvě branky. Hanáci se ovšem do duelu pokaždé vrátili a musely rozhodnout až nájezdy, kde byl jediným úspěšným střelce nájezdový specialista Vladimír Růžička.

Piráti vlétli do utkání velmi aktivně. Už v první minutě našel černou gumu u levé tyče Vladimír Růžička a přihrávkou přes brankoviště hledal volného Petra Koblasu. Tomu ovšem zakončení do odkryté klece nevyšlo. Obrovskou příležitost ke vstřelení vedoucí branky měli hosté v šesté minutě. Michal Matiaško unikl po levé straně a tvrdou dělovkou zakončoval. Justin Peters puk zasáhl, ale propadl mu a kutálel se do prázdné branky. Včas se ale vrátil Stanislav Dietz, který puk odehrál do bezpečí.

Další ohrožení klece Pirátů přišlo v jedenácté minutě. David Ostřížek tvrdě vypálil z otočky v pravém kruhu, puk však orazítkoval bližší tyč. Zajímavou šanci si vybojoval v sedmnácté minutě Kevin Klima, který si v přesilovce stáhl od pravého mantinelu kotouč na střed a střílel do pravé šibenice. Stopku jeho ráně však vystavil Branislav Konrád lapačkou.

V úvodu druhého dějství dostal k levé tyči nahrávku zpoza brány Vilém Burian, jehož pohotové zakončení však Justin Peters zastavil betony. Další nebezpečnou akci předvedli Hanáci o dvě minuty později. Aleš Jergl pelášil na brankáře, ale pokus o přehození Petersova betonu mu nevyšel. Až v polovině základní hrací doby přišla první gólová radost. Od modré čáry se mocně napřáhl Stanislav Dietz. I přes pád se chomutovskému bekovi rána povedla a zaplula přímo mezi betony Konráda – 1:0. O půl minuty později to mohlo s Piráty vypadat ještě lépe. Dva na jednoho unikali Vladimír Růžička s Tomášem Svobodou. Druhý jmenovaný se snažil překonat gólmana soupeře bekhendovým blafákem, ale neuspěl.

Ve třicáté třetí minutě bylo vyrovnáno. Ihned po buly vypálil z voleje z hranice kruhu Jan Jaroměřský – 1:1. Ve 37. minutě vybojoval puk za brankou Jan Stránský a natlačil se s ním do brankoviště. Zakončení k vzdálenější tyči skončilo na betonech. V samotném závěru druhé třetiny kličkoval za bránou s pukem Kevin Klima, jenž našel svižnou nahrávkou volného Petra Koblasu u pravé tyče. Ten střelou bez přípravy neposlal Chomutov do vedení.

V úvodu třetí dvacetiminutovky Piráti překlopili pomyslné misky vah opět na svou stranu. Vladimír Růžička z levého rohu našel chirurgicky přesnou přihrávkou přes hokejku obránce u pravé tyče stojícího Petra Koblasu a ten se z voleje nemýlil – 2:1. Ve 44. minutě se Chomutovští bránili přesilovce hostů. Marku Tomicovi se povedlo zachytit na modré čáře chybnou nahrávku a na gólmana mohl ujíždět sám Jan Stránský. Chomutovská jednadevadesátka z mezikruží hbitě vypálila mezi betony a mohla se radovat z vedení 3:1.

Slabou chvilku zaznamenal Justin Peters ve 48. minutě. Při rozehrávce zazmatkoval a nešťastně přenechal kotouč protihráči za brankou. Ten poslal puk ihned zpět před klec Chomutova, kde ho bruslí usměrnil do sítě Aleš Jergl. Sudí po dlouhém zkoumání situace na videu nakonec ukázal na střed – 3:2. V padesáté minutě bylo opět srovnáno. Aleš Jergl v přesilové hře nabral rychlost ve středním pásmu a projel až na pravý kruh útočného pásma, odkud přesně zamířil mezi betony Justina Peterse – 3:3.

V prodloužení mohl o výhře Hanáků rozhodnout Aleš Jergl, který při přesilovce z levého kruhu označkoval tyč. V nájezdech se jako jediný střelecky prosadil Vladimír Růžička, a stanovil tak konečné skóre na 4:3 po samostatných nájezdech.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 4:3 po s.n. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Dietz (Sklenář, Klima), 41. Koblasa (Růžička, T. Svoboda), 44. Stránský (Tomica), rozh. náj. Růžička - 33. Jaroměřský (Nahodil), 48. Jergl (Ostřížek), 50. Jergl (Dujsík, Konrád)
Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Malý, Klouček
Vyloučení: 5:1
Využití: 0:1
V oslabení: 1:0
Diváci: 3134

Piráti Chomutov: Peters – Jank, Dietz, Trefný, Knot, Štich, Valach, Buchtela – Koblasa, Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klima, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, Ma. Svoboda

HC Olomouc: Konrád – Galvas, Ondrušek, Staněk, Švrček, Dujsík, Jaroměřský – Irgl, Strapáč, Burian – Ostřížek, Knotek, Laš – Jergl, Nahodil, Holec – Podlaha, Mráz, Matiaško

Autor / zdroj: David Panuška / piratichomutov.cz

Doporučujeme

Alarmy, kamery, centrální vysavače, Olomouc, Hodolanská 41, tel:605251710

Nabízíme komplexní řešení zabezpečení pro jakýkoliv objekt, drátovým i bezdrátovým systémem. Kamerové systémy. TV digitální a družicový příjem. Slaboproudé instalace. Kompletní dodávky centrálního vysávání Electrolux. www.safron.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Vánoční trhy Olomouc se spoustou novinek. Největší atrakcí bude obří olomoucké kolo

Po dvaatřicet dnů a večerů bude žít centrum města atmosférou a rytmem Vánočních trhů Olomouc. Proslulé olomoucké vánoční trhy navíc letos nabídnou spo

Post

Malým pacientům dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc opět pomůžou vánoční hvězda a věncování

Přípravy na dvě tradiční charitativní akce vrcholí v těchto dnech na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc.

Post

Olomouc postaví další cyklostezku. Začíná její příprava

V městské částí Hodolany se rozjela příprava na výstavbu další etapy Jantarové cyklostezky. Povede po břehu řeky Bystřice a cyklisty dovede na už hoto

PARTNEŘI

safron www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA