CESTOVÁNÍ / Hrady a zámky

Popis: Hrad Šternebrk.
Hrad Šternebrk.
30.7.2018

Víkend v historických kostýmech na hradě Šternberk

ŠTERNEBRK

Státní hrad Šternberk zve všechny návštěvníky na Víkend v historických kostýmech 2018. Jedna z nejnavštěvovanějších akcí roku se uskuteční v sobotu 4. srpna od 13 do 18 hodin a v neděli 5. srpna od 10 do 18 hodin.

Průvodci oblečeni v historických kostýmech budou provázet na všech návštěvnických okruzích. Připraveny budou nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy a oblékání. Vstupné na prohlídky odpovídá běžnému vstupnému.

V horním sále hradu naleznete půjčovnu kostýmů pro veřejnost. Dospělí návštěvníci i děti mohou vybírat z více jak 50 dobových kostýmů. Netradiční snímky do rodinného alba si lze pořídit vlastním fotoaparátem nebo se nechat vyfotit fotografem. V hodovním sále bude připraven profesionální fotokoutek Future-foto-fun vybavený moderní technologií dotykového fotozrcadla s možností přímého tisku fotografií. Půjčovné kostýmů činí 100 korun za dospělou osobu, za zapůjčení dětského kostýmu zaplatíte 50 korun. Fotografie se hradí samostatně.

Vrcholem víkendu bude módní přehlídka historických šatů. Přehlídka se uskuteční v sobotu 4. srpna na nádvoří hradu a její začátek je naplánován na 16 hodin. Přehlídku zajišťuje umělecká agentura History of fashion.

Chcete-li si vyzkoušet historické kostýmy, pořídit si atraktivní fotografie nebo se dozvědět více o historii módy, navštivte o víkendu  4. a 5. srpna státní hrad Šternberk. Je pro vás připraven program Víkend v historických kostýmech 2018.

Autor / zdroj: Jan Gottwald

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Olomoucký kraj opravil dílny strojírenské školy v Lutíně

Budoucí nástrojaři, obráběči kovů i zámečníci ze Sigmundovy střední školy strojírenské v Lutíně mají nové dílny pro výuku praxe. Náklady na modernizac

Post

Sto let republiky v Olomouci: Videomapping, ohňostroj a bohatý program

Velkolepé oslavy stého výročí založení republiky se v Olomouci odehrají od 25. do 28. října v centru města převážně na Horním a Dolním náměstí.

Post

Vzácní bílí i černí papoušci kakadu, ale také tajemný tricha orlí. Začíná EXOTA Olomouc 2018

Mezinárodní výstava exotického ptactva EXOTA Olomouc 2018 letos nabídne nejvíc ptačích vzácností za svoji čtyřicetiletou historii.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA