CESTOVÁNÍ / Hrady a zámky

Popis: Hrad Šternebrk.
Hrad Šternebrk.
30.7.2018

Víkend v historických kostýmech na hradě Šternberk

ŠTERNEBRK

Státní hrad Šternberk zve všechny návštěvníky na Víkend v historických kostýmech 2018. Jedna z nejnavštěvovanějších akcí roku se uskuteční v sobotu 4. srpna od 13 do 18 hodin a v neděli 5. srpna od 10 do 18 hodin.

Průvodci oblečeni v historických kostýmech budou provázet na všech návštěvnických okruzích. Připraveny budou nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy a oblékání. Vstupné na prohlídky odpovídá běžnému vstupnému.

V horním sále hradu naleznete půjčovnu kostýmů pro veřejnost. Dospělí návštěvníci i děti mohou vybírat z více jak 50 dobových kostýmů. Netradiční snímky do rodinného alba si lze pořídit vlastním fotoaparátem nebo se nechat vyfotit fotografem. V hodovním sále bude připraven profesionální fotokoutek Future-foto-fun vybavený moderní technologií dotykového fotozrcadla s možností přímého tisku fotografií. Půjčovné kostýmů činí 100 korun za dospělou osobu, za zapůjčení dětského kostýmu zaplatíte 50 korun. Fotografie se hradí samostatně.

Vrcholem víkendu bude módní přehlídka historických šatů. Přehlídka se uskuteční v sobotu 4. srpna na nádvoří hradu a její začátek je naplánován na 16 hodin. Přehlídku zajišťuje umělecká agentura History of fashion.

Chcete-li si vyzkoušet historické kostýmy, pořídit si atraktivní fotografie nebo se dozvědět více o historii módy, navštivte o víkendu  4. a 5. srpna státní hrad Šternberk. Je pro vás připraven program Víkend v historických kostýmech 2018.

Autor / zdroj: Jan Gottwald

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Fakultní nemocnice Olomouc obnovuje přístrojové vybavení porodnice a novorozeneckého oddělení

Třináct špičkových kombinovaných inkubátorů, kterým se přezdívá Žirafa, převzali v listopadu pracovníci Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Ol

Post

Dětí se roztančí v předvánoční Popelce

Baletní studio při Moravském divadle Olomouc připravuje na konec adventu baletní představení Popelka. Divákům se v něm představí dětští tanečníci i pr

Post

Ve Velké Bystřici zazpívají koledy a pustí po vodě skořápkové lodičky

V sobotu 22. prosince ožije Zámecké náměstí ve Velké Bystřici zpěvem koled u vánočního stromu. Následně můžete pouštět po vodě skořápkové lodičky.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě