SPORT

Rekordní Mattoni 1/2Maraton Olomouc v africké režii
Běh 24.6.2018

Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc nese přívlastek rekordní. O nové maximum závodu se totiž postaral vítěz a člen RunCzech Racing týmu Stephen Kiprop, když na Hané zvítězil díky času 1:00:15.

Bohemians veze z Olomouce bod
Fotbal 6.5.2018

Po prvním poločase Olomouc s Bohemians prohrávala, když si dal vlastní branku Václav Jemelka. Osm minut před koncem však srovnal krásnou bombou z přímého kopu Jakub Plšek.

Dukla doma těsně padla s Olomoucí
Fotbal 31.3.2018

Předehrávka 22. kola nabídla na Julisce 5 gólů. I přes dobrý výkon domácích se z těsné výhry radovali Hanáci. V dresu Dukly se gólově prosadili Schranz a Kušnír, za hostující Sigmu zařídil všechny tři přesné trefy muž zápasu Jakub Řezníček.

I přes napínavý závěr se Olomouc vyrovnání nedočkala. Plzeň se ujala vedení 3:1
Hokej 21.3.2018

Oba celky vstoupily do utkání opatrněji a snažily se především využívat chyb soupeře, první branka tak byla k vidění až ve 25. minutě, kdy se ujali vedení Indiáni. Mora se poté dlouho tlačila za vyrovnáním, v závěru se uchýlila i ke hře bez brankáře, branky se už ale nedočkala.

Plzeň ve třetím duelu čtvrtfinálové série těsně porazila Olomouc
Hokej 20.3.2018

V první třetině Olomouc dokázala se soupeřem srovnat krok, v následující herní části pak znovu vstala z mrtvých, když dokonce stáhla hned dvoubrankové manko. Jenže jediná smolná situace z 53. minuty, kdy se trefil Moravčík, dala psychickou výhodu indiánům.

Plzeň rozhodla druhé čtvrtfinále v závěru a srovnala krok s Olomoucí
Hokej 17.3.2018

Plzeň porazila zaslouženě Olomouc a srovnala stav čtvrtfinálové série. Dva góly vítězů zaznamenal Milan Gulaš, jenž si připsal rovněž vítěznou trefu.

Drama v Plzni rozhodl třemi brankami Irgl. Olomouc bere první vítězství
Hokej 16.3.2018

Rozehraná Olomouc z předkola vstoupila do prvního střetnutí výborně a v první třetině se ujala vedení zásluhou Irgla. Tentýž hráč se prosadil také ve druhé třetině, ale Indiáni dokázali na oba jeho zásahy odpovědět, a po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2.

Drama mezi Olomoucí a Zlínem rozsekl v závěru Strapáč
Hokej 7.3.2018

Od čtrnácté minuty sice museli Kohouti dotahovat, ve druhé třetině se jim ale podařilo vyrovnat a na začátku třetí dokonce otočit vývoj utkání. Zlínu se ještě podařilo vyrovnat, jen čtyři minuty před koncem však vystřelil první vítězství pro Hanáky Petr Strapáč.

České ragbisty čeká vyhlášení nejlepších i boje v rámci mistrovství Evropy
Ragby 5.3.2018

Čeští ragbisté i ragbistky zahajují sezónu oslavou i utkáním. 9. března budou slavnostně vyhlášeny všechny kategorie ankety Ragbista roku a hned 10. března čeká mužskou reprezentaci ostrý start proti Švýcarsku v druhé nejvyšší divizi mistrovství Evropy.

Jihlava základní část ukončila výhrou nad Olomoucí
Hokej 5.3.2018

Oba týmy měly střídavě nápor, skórovali však jenom domácí, Olomouc nenašla recept na skvěle chytajícího Škarka. Hosté tak půjdou do předkola play-off, kde na ně čeká nedaleký rival ze Zlína.

Olomouc vyhrála na Spartě v prodloužení
Hokej 27.2.2018

Sparťané na svém ledě přivítali Olomouc a i když v utkání dvakrát vedli díky brankám Jana Buchteleho a Richarda Jarůška, před více než šesti tisíci diváky nakonec mají jen bod za prohru 2:3 v prodloužení.

Olomouc na úvod jara remizovala s Plzní
Fotbal 19.2.2018

Duel Olomouce s Plzní žádnou branku nepřinesl. Druhý poločas přinesl více vzrušení než samotný start. Sigma se v něm snažila o rozhodující trefu, jenže Viktoriáni posílení i svým bodovým náskokem bez větších nervů dokázali soupeře ubránit.

Napínavou bitvu Olomouce s Pardubicemi rozhodl v poslední třetině Strapáč
Hokej 9.2.2018

Hned první třetina přinesla divokou přestřelku se dvěma góly na obou stranách. Utkání bylo i v dalších chvílích velmi vyrovnané a rozhodující gól přišel až ve 48. minutě, když puk dorazil do odkryté sítě Petr Strapáč.

Olomouc doplatila na nízkou produktivitu a podlehla Třinci
Hokej 5.2.2018

V osmé minutě poslal Třinec do vedení exolomoucký Vlach. I přestože měli Kohouti střeleckou převahu, nedokázali ji proměnit v branky.  Až ve třetí třetině byli Hanáci za svou aktivitu odměněni brankou, když puk za Hrubce poslal Eberle. Necelých pět minut před koncem utkání však svůj sólový průnik proměnil v gól Růžička.

I přes velký tlak Olomouc nedokázala proti Plzni dotáhnout dvoubrankovou ztrátu
Hokej 22.1.2018

V první třetině měli více ze hry hosté, kteří také otevřeli skóre zápasu, ale Hanáci ještě před přestávkou odpověděli. V té druhé však Indiáni opařili Kohouty dvěma góly v přesilových hrách a Mora i přes bojovný výkon v poslední části podlehla Plzni 2:4.