Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Covidoví plaváčci potřebují doučování
Následky dvouleté covidové přestávky pociťujeme stále. Své o tom vědí i trenéři z dětských plaveckých kurzů. Dva ročníky dětí se neučily plavat vůbec, nebo pouze on-line, a to nestačí. Je na zodpovědnosti rodičů, aby děti zbavili tohoto stigma. Řešením jsou plavecké kurzy, kde se děti naučí plavat a bezpečně se chovat ve vodě i u vody.
Vyberte jméno malému luskounovi
Mládě luskouna krátkoocasého v Zoo Praha přibírá na váze každým dnem, matka Run Hou Tang o něj vzorně pečuje a šestitýdenní samička tak překonala počáteční kritické období. Prvnímu mláděti luskouna v Evropě zdánlivě nic nechybí – až na vhodné jméno! Vybírat ho můžou lidé už nyní na Portálu Pražana, a to bez ohledu na trvalé bydliště.
Úspěch se opakuje: Česko bude na Berlinale opět reprezentovat film z FAMU
Animovaný film Deniska umřela, který režíroval Philippe Kastner z Katedry animované tvorby FAMU, bude mít světovou premiéru na festivalu Berlinale v prestižní soutěžní sekci Generation Kplus, jež představuje ve světové premiéře ty nejlepší celovečerní i krátké filmy pro děti.
Emma Smetana vystoupí na Olodvorku
V období adventu zazpívá a zahraje návštěvníkům OLODVORKU hned několik hvězd české hudební scény.
Tramtarie nabídne legendární klasiku. Válka Roseových překypuje černým humorem a hereckou akcí
Divadlo Tramtarie uvede druhou premiéru letošní sezony, kterou pojalo opravdu ve velkém. Diváci se tak mohou těšit na originální divadelní adaptaci slavného románu Warrena Adlera.
Cyrilometodějská stezka je hotová a hezká. Můžete vyrazit
Každá změna v životě znamená novou cestu. Právě teď dokončená Cyrilometodějská stezka ze Svatého Kopečku na Velehrad funguje obráceně – až poté, co ji projdete, něco se ve vašem životě změní. Třeba váš pohled na historii Moravy.
Simona Stašová je nově zapsána v knize rekordů
Simona Stašová, jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších hereček u nás má na svém kontě jedno velké prvenství, které nemá obdoby u nás, ale při hledání podkladů k rekordu, snad ani ve světě.
Talentovaná písničkářka JULA vydává debutové album Úlet
Julie Brožová aka JULA, muzikantka, cestovatelka, herečka, instruktorka jógy smíchu, stvořila své první album s názvem Úlet.
Kapela O5 a Radeček vyrazí na valentýnské turné v doprovodu filharmoniků
Začátkem roku 2023 odehraje populární kapela O5 a Radeček valentýnské koncerty věnované všem zamilovaným, ale i těm, kteří lásku hledají. Turné s názvem Romantický smyčce odstartuje 13. února v Liberci.
K-popový sen NTC Dream se ukáže poprvé ve filmu i v českých kinech
K-pop už dávno překročil hranice domovské Jižní Koreje a stal se celosvětovým fenoménem. Miliony fanoušků sledují každý krok svých chlapeckých i dívčích idolů, u kterých není podstatná pouze hudba samotná, ale i jejich rozpoznatelné osobnosti, opulentní vizuální stránka každé skupiny a perfektní taneční vystoupení. Do
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Vynálezy

6. prosince 1877

nahrál Thomas Alva Edison první záznam na fonograf - první přístroj na nahrávání a reprodukci hlasu.

Vzdělávání

6. prosince 1774

zavádí Marie Terezie povinnou školní docházku.

Technika

6. prosince 1930

byla na Šumavě uvedena do provozu přečerpávací vodní elektrárna Černé jezero.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí