KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Přírodní koupaliště v Litovli.
Přírodní koupaliště Litovel láká na zdravou vodou bez chemie čištěnou speciálními rostlinami
Přírodní koupaliště v Litovli. 
Autor / zdroj foto: Město Litovel

Přírodní koupaliště Litovel / Litovel

Vyzkoušejte výjimečnou kombinaci přírodního koupání a bazénu se zdravou vodou bez chemie čištěnou speciálními rostlinami. Děti i dospělí se navíc mohou těšit na řadu zábavních i relaxačních prvků, jako jsou skluzavky, masážní trysky, perličková vodní křesla, skokanský můstek, šplhací síť, mechanické vlnobití, vodní hříbek, stříkací delfín Bubu a další. To všechno na Přírodním koupališti v Litovli.

Nechybí dětské brouzdaliště, upravený areál i sociální zázemí, bufet a půjčovna sportovního náčiní. Teplou vodu zajistí sluneční kolektory. K dispozici je také Wi-Fi připojení k internetu.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Přírodního koupaliště Litovel.


Co je to přírodní koupací biotop?
Zjednodušeně řečeno je to uměle vytvořené přírodní koupaliště. Stěny i dno bazénu jsou potaženy zelenkavou fólií, která zvýrazňuje přírodní zbarvení vody. Voda se do bazénu napouští jednorázově ze studny a bude dle potřeby pouze dopouštěna. O čistotu vody se starají speciální rostliny, které se nacházejí v oddělených jezírcích (regeneračních nádržích), kam „špinavá“ voda putuje pomocí čerpadel. Zde proběhne přes kořeny rostlin přirozený čisticí proces a malým potůčkem již odtéká čistá voda zpět do koupací nádrže. Systém je vybaven také sběrači mechanických nečistot. Díky biologické funkci rostlin není nutné do vody přidávat chemické a desinfekční přípravky. Biotop je tak velmi vhodný i pro alergiky.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.