KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Jeden z exponátů Muzea papírových modelů v Olomouci.
Muzeum pohltí úchvatnou krásou papíru. Uvidíte světově významné architektonické stavby i české hrady, zámky nebo stavení
Jeden z exponátů Muzea papírových modelů v Olomouci. 
Autor / zdroj foto: archiv Muzea papírových modelů v Olomouci

Muzeum papírových modelů v Olomouci / Olomouc

V centru Olomouce máte jedinečnou možnost prohlédnout si rozsáhlou a stále se rozrůstající sbírku více než 1 800 kouzelných papírových exponátů vystavených v exkluzivních vitrínách s osvětlením a zrcadly, která umožňují návštěvníkům komfort prohlédnout si celý model z přední nebo i jeho zadní části. Vítejte ve světě nádherného umění tvořené láskou, trpělivostí a umem lidských rukou.

Návštěvníci si mohou prohlédnout široký tematický záběr jedinečných exponátů se světově významnými architektonickými stavbami. Můžete obdivovat Sochu Svobody, Koloseum, Big Ben, Tower Bridge, Capitol, Baziliku sv. Petra - Vatikán, Čínskou zeď, Kambodžské království, Šikmou věž v Pise a mnoho dalších staveb.

Mezi vystavenými exempláři nechybí ani hrady, zámky, tvrze, rozhledny, chalupy, stavení, statky, hotely, kaple, kostely či nádraží z České republiky. Na své si přijdou také milovníci dopravních prostředků – v muzeu totiž uvidí auta osobní, nákladní, závodní, užitková, terénní, historická, městské hromadné dopravy, stavební, lesní, ale i zemědělskou techniku, záchranné složky, expediční automobily, motokáry, motorky, vlaky, letadla, balóny, vzducholodě a jiné.

V muzeu mají své místo také figurální modely - hudebníci, vojáci, roboti, UFO - mimozemšťané či modely zvířátek a zejména dětmi obdivovaná mašinka Tomáš. Dále modely vojenské techniky, kosmická tělesa, sci-fi modely.

Unikát muzea představuje model bitvy husitů s křižáky (vč. husitských vozů a tarasnic). Jedná se o naučné téma vhodné pro kolektivy všech škol a školek. V pestré nabídce najdete i papírový model historického velorexu (proslaveno filmem - Vrchní, prchni!).

Návštěvníci si mohou v muzeu zakoupit vystřihovánky z širokého sortimentu papírových modelů. Dále leporela, origami, betlémy a řadu dalších knih s obdobnou tematikou. Vystřihovánky jsou významný zdroj rozvoje jemné motoriky, trpělivosti, představivosti, přesnosti a dalších kladných vlastností.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.