Zpravodajství

Nemocnice AGEL Šternberk má vlastní babybox
Šternberk
Babybox, který v Česku pomohl k záchraně již 248 dětí, je nově k dispozici i ve Šternberku. Rodiče v zoufalé životní situaci se mohou vydat konkrétně k budově porodnice Nemocnici AGEL Šternberk, kde je babybox druhé generace nově nainstalován.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Porodnice nemocnice ve Šternberku nabízí i domácí laktační poradenství
Šternberk
Rady ohledně kojení v pohodlí domova mohou získávat maminky ze Šternberka i okolí již dva roky a o tuto službu je mezi ženami velký zájem.
Veletrh fiktivních firem už podesáté: studenti prezentovali své podniky
Olomouc
Poslední lednový týden se prostory Výstaviště Flora Olomouc zaplnily začínajícími byznysmeny, kteří se sem sjeli pochlubit svými podnikatelskými nápady. A že jich nebylo málo.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
V Olomouckém kraji začaly jezdit první nové elektrické jednotky RegioPanter
Olomoucký kraj
První dvě nové soupravy RegioPanter začaly jezdit na nově elektrifikované trati z Olomouce přes Uničov do Šumperka. Do konce roku České dráhy převezmou celkem čtyři tyto dvouvozové jednotky, v lednu je doplní pátá.
Do lékáren v Olomouckém kraji se dostanete také o vánočních svátcích i na Nový rok
Olomoucký kraj
Kde bude možné nakoupit potřebné léky o nadcházejících vánočních svátcích? Olomoucký kraj zajistil lékárenskou pohotovost tak, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese v provozu alespoň jedna lékárna.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Hledá se stavba roku Olomouckého kraje
Olomoucký kraj
Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků vyhlašuje desátý ročník soutěže Stavba roku Olomouckého kraje. Nominace mohou lidé posílat do 31. ledna 2023.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Historie

30. března 1920

schválilo Československé národní shromáždění definitivní podobu Československé vlajky.

Věda

30. března 1842

použil poprvé Dr. Crawford Long anestézii při operaci pacienta.

Historie

30. března 1867

byla Aljaška koupena Spojenými státy od Ruska za pouhých 7,2 milionu dolarů.